Районний ресурсний центр громад

         

Ваша громада хоче реалізувати свій невикористаний потенціал?
Вирішити це, допоможе вам районний ресурсний центр громад!

НОВИНИ

03 березня 2016

Звіт громадських організацій Любомльського району

Сьогодні відбулось навчання громадських організацій та сільських голів Любомльського району в рамках проекту МРГ. Громади (‎сіл Головне,‬ ‎Гуща, ‎Коцюри, ‎Нудиже) розповіли про стан виконання робіт та отримали чіткі інструкції щодо підготовки звітів. Зустріч провела Оксана Гузь – керівник Волинського обласного ресурсного центру громад. В роботі прийняли участь голова та заступник голови ради.‬

03 листопад 2015

Громадська організація «Гущанські патріоти» с.Гуща виграла міні конкурс у міжнародному проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Відбувся тендер на проведення робіт ( капітальний ремонт приміщення Гущанської амбулаторії). Переможцем тендеру стала фірма ЗОВ «ЄКС» ЛТД (м.Луцьк).

14 липня 2015
Вчора відбулась зустріч з громадськими організаціями, а саме: «Гущанські патріоти» (с.Гуща), «Власний крок» (с.Коцюри), «Добра справа» (смт.Головне), «Спільна справа» (с.Нудиже) по  підготовці відповідних документів по  мікропроектній пропозиції. Дану зустріч провела Оксана Гузь – керівник Волинського обласного ресурсного центру громад, голова ради Микола Сушик та заступник голови ради Ганна Сачук.
06 квітня 2015
В п’ятницю 03 квітня 2015 року відбувся тренінг на тему: «Управління організацією громади та спільне планування» з новоутвореними Громадськими організаціями на терені  Головненської селищної,  Гущанської та Вишнівської сільських рад. Керівником Волинського обласного ресурсного центру громад Оксаною Гузь було роз’яснено і надана інформація щодо фінансових ресурсів, визначення пріоритетів, підготовка до спільного планування в громаді в рамках проекту СВА співпраця з іншими організаціями та інші питання, які виникали під час тренінгу з Громадськими організаціями.
18 березня 2015

Місцеві ради району  уже не один рік беруть участь у конкурсі  в рамках співпраці Волинської області з проектом  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується програмою розвитку ООН в Україні. Окремі наші ради не просто були учасниками проекту, а стали його переможцями. Отримавши  відповідні транші, як переможці, з урахуванням співфінансування  від Волинської обласної, районної рад, власних коштів, зуміли успішно  вирішити найзлободенніші проблеми своїх територіальних громад. Це громада с.Нудиже (впровадження теплозберігаючих заходів у місцевій школі), с.Зачернеччя (капітальний ремонт, облаштування за сучасними стандартами  місцевого ФАПу), с.Полапи (заміна вікон у місцевій ЗОШ І-ІІІ ступенів на теплозберігаючі), с.Забужжя (ремонт дитячого садочка).
Ці ради  надалі залучаються  до розробки міні-проектів розвитку своїх  територій у рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Їх приклад  наслідують інші місцеві громади. Географія Проекту в районі поширюється.
З цією метою відбулися зустрічі координатора обласного ресурсного центру Оксани Гузь, голови районної ради Миколи Сушика, заступника голови районної ради Ганни Сачук з представниками  громад, громадськими організаціями, що беруть участь у конкурсі, щодо визначення пріоритетних  напрямків розвитку, заохочення людей використовувати свій потенціал і ресурси для вирішення місцевих проблем в партнерстві з місцевою владою. Такі зустрічі-семінари відбулися в с.Нудиже де вже давно створена громадська організація ( пріоритетним напрямком, як учасник конкурсу, в рамках Проекту визначила ремонт фельдшерсько-акушерського пункту)
На засіданні представників однієї з найбільших громад району селищі Головне  для розробки міні-проекту і участі в конкурсі в рамках  Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», було створено громадську організацію «Добра справа». Головою якої обрано Олександра Гегеру.
Також зібрання громад відбулося в с.Гуща, де створили громадську організацію, яку доручено очолювати Івану Чоботану, у с.Коцюри (Вишнівська сільська рада, голова ГО Сергій Кратюк) . Попередньо пріоритетними напрямками  своєї роботи  громадські організації визначили  вуличне освітлення, ремонт об’єктів соцкультпобуту.

20 лютого 2015

Вчора відбулась зустріч з активістами та депутатами місцевих ради, а саме з Головненською селищною радою, Нудиженською, Вишнівською, Гущанською сільськими радами, які отримали право участі у Проекті МРГ-ІІІ (Місцевий розвиток, орієнтований на громаду).
Учасниками даної зустрічі було ознайомленно з Проектом МРГ-ІІІ та обрано населені пункти вищезгаданих місцевих рад в яких будуть обиратись громадою пріоритетиІ: смт.Головно, с. Нудиже, с.Коцюри, с.Гуща.
В наступній зустрічі заплановано утворення Громадських організацій (ГО) і обрання голів ГО та визначення пріоритетів.
Консультативну допомогу з питань реалізації Проекту надавала керівник Волинського обласного ресурсного центру громад Оксана Гузь.

Взяли участь голова районної ради Сушик М.М. та заступник голови ради Сачук Г.В.
25 листопада 2014

 

У 2007 році в Україні започатковано Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та спів фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в нашій державі, має на меті сприяти соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом підтримки та спів - фінансування громадських ініціатив на пріоритетні напрямки розвитку їх територій.
Активну участь у другій фазі Проекту взяли громади Любомльського району. Окремі стали його переможцями.
Зокрема, з ініціативи громадської організації с. Зачернеччя «Відродження» (голова Шиманюк Г.П.), с. Забужжя «Забужанка» (голова Суха В.І.), с. Полапи «Віра в майбутнє» (голова Фенко О.Я.), с.Нудижі «Спільна справа» (голова Карпенко С.П.) вдалося у рамках Проекту вирішити свої проблемні питання у сфері енергозбереження, покращення якості надання послуг місцевими закладами медицини,освіти тощо
Саме досвід цих громад і перспективні можливості долучення до Міжнародного Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» інших територіальних громад став предметом роботи семінару за участю координатора Волинського обласного ресурсного центру розвитку громад Оксани Гузь.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Відкрив районний семінар голова районної ради Микола Сушик. Він зазначив, що проведення цього семінару передусім зумовлено зацікавленістю місцевих органів самоврядування у реалізації своїх найактуальніших питань розвитку територій у пошуку додаткових коштів. Проект дає хороші можливості (практичний досвід мають громади Нудиженської, Забузької, Полапівської та Зачернецької сільських рад).
Сьогодні робота після спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» продовжується. У цьому році розпочалася вже третя фаза Проекту.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Оксана Гузь інформувала про мету, цілі, фінансове забезпечення реалізації проектних пропозицій місцевих громад у рамках третьої фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (Завантажити).
З метою залучення до участі у конкурі проекту «Місцевий розвиток,орієнтований на громаду», інших конкурсів Любомльська районна рада проводить заходи щодо ознайомлення з практикою роботи і реалізації проектів на території району та області.
Особливістю роботи семінару було підписання головою районної ради Миколою Сушиком та головою райдержадміністрації Ігорем Торбою угоди про співпрацю з спільним проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток,орієнтований на громаду».

11 вересня 2013
Відбулися підсумкові збори громадських організацій «Відродження» (с.Забужжя, голова Шиманюк Г.П.), «Спільна справа» (с.Нудиже, голова Карепнко С.П.), «Віра в майбутнє» (с.Полапи, голова Фенко О.Я.), «Забужанка» (с.Забужжя, голова Суха В.І.). На зборах перед своїми громадами про роботу та завершення реалізації проекту прозвітували голови громадських організацій. Зокрема, проінформували про використання і ня які цілі коштів, отриманих від участі і перемозі у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаді». Як засвідчили підсумкові збори, кожна громада зацікавлена і в подальшому брати участь у конкурсі міні проектів з метою вирішення інших соціальних проблем села.
Перед учасниками підсумкових зборів кожної громадської організації виступила координатор  Волинського обласного ресурсного центру Оксана Гузь. Вона, зокрема, ознайомила з результатами оцінювання громад шляхом анкетування, які засвідчили покращення роботи кожної громадської організації у межах 7-8 відсотків.  Координатор  Волинського обласного ресурсного центру ознайомила громади, керівників громадських організацій з переліком нових проектів у сфері енергозбереження.
У зборах брали участь заступник голови районної ради Валерій Фурманюк (координатор по написанню проекту  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду») та начальник юридичного відділу райради Петро Гусєв (відповідальний за роботу Любомльського ресурсного центру громад).
23 серпня 2013
Любомльський  район активно долучився до участі у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У рамках цього проекту успішно спрацювала громадська організація с.Зачернеччя  Зачернецької сільської ради. «Відродження».Вигравши транш у конкурсі  проектів. громада направила кошти на капітальну реконструкцію сільського ФАПу. Кошторисна вартість реконструкції сягає 186 тис.гривень. Кошти на умовах      співфінансування  надала громада села, спонсори, обласний і районний бюджети та фонди Європейського Союзу, з якими працює  вище названий проект . Саме завдяки цим коштам ФАП став сучасним медичним закладом.Зроблено капітальний ремонт приміщення. яке  облаштоване санвузлам, необхідним медичним обладнанням. Окрім того, у  його приміщенні є також житлова кімната для медика. Відтепер фельдшер прийматиме селян у комфортних умовах ( обслуговує ФАП 750 жителів сіл Зачернецької  ради).  Тож його відкриття стало святом для жителів громади.        
У відкритті оновленого фельдшерсько-акушерського пункту взяв голова обласної державної адміністрації Борис Клімчук.  Оглянувши заклад, він сказав:  «Ми, впроваджуючи президентські ініціативи, залучаємо усі можливі ресурси, аби лікарі первинки працювали у хороших умовах, мали сучасне медичне обладнання, надавали людям необхідні медичні послуги якісно, кваліфіковано».
« Гроші Світового банку,які нещодавно виграла Волинь на розвиток медицини, особливо її первинної ланки, допоможуть забезпечити сімейні амбулаторії та ФАПи  сучасним обладнанням та транспортом, а значить якість медичних послуг суттєво покращиться, що позитивно відобразиться на  здоровї  наших краян»,- наголосив Борис Клімчук.
Голова облдержадміністрації пообіцяв також посприяти у придбанні  портативного  кардіографа . а окрім цього найближчим часом  молодому лікарю Зачернеччя  нададуть допомогу від фонду »Рідна Волинь» на придбання необхідних  меблів  у житлову кімнату.
.  Борис Клімчук вручив Подяку Волинської обласної ради голові громадської організації села Зачернеччя «Відродження» Шиманюк Галині Петрівні за  особистий  внесок у реалізацію ініціатив громади у вирішенні соціально-економічних проблем села, .зокрема . проекту з реконструкції сільського медичного закладу.
У відкритті оновленого  ФАПу  взяли участь і виступили голова районної ради Святослав Гаврилюк та  голова   райдержадміністрації Олександр  Дзядук. Вони вручили Подяки місцевої  районної влади робітникам МПК «Інвестбуд», відзначили вагомий внесок громади у реалізацію важливого соціального проекту.
Громадській організації « Відродження»  видано сертифікат у тому,що вона успішно завершила мікропроект «Покращення медичних послуг у ФАПі с.Зачернеччя шляхом проведення капітального ремонту» у співпраці з проектом Європейського Союзу та Програми  ООН  «Місцевий розвиток. орієнтований на громаду».
У даний час  районна рада, райдержадміністрація  працюють  з  місцевими радами  над реалізацією інших соціальних ініціатив громад району.
24 травня 2013
За участю заступника голови районної ради В.О. Фурманюка, координатора Волинського обласного ресурсного центру  О.С. Гузь, голови  громадської організації «Відродження» Г.П. Шиманюк, головного лікаря  КП «Центр первинної медико – санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів»  Т.С. Васенько,  директора ПП «Інвестбуд» м.Ковель В.В. Волинчука, начальника відділу з питань спільної власності територіальних громад району Любомльської районної ради І.А.Романюк в приміщені Зачернецького ФАПу відбулася нарада з питання узгодження подальших дій  по завершенню робіт міні проекту(ремонт приміщення ФАПу)  в рамках міжнародного проекту ЄС і ПРООН  «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІ».
Учасники наради дійшли згоди щодо відновлення фінансування робіт та термінів їх завершення.
 
В рамках  міжнародного проекту ЄС і ПРООН  «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІ», реалізація якого завершується у поточному році (розпочато у 2012 роц), відбувся конкурс цінових пропозицій на завершення ремонтних робіт по Забузькому дитячому садочку . Із трьох учасників конкурсу: МПП «Інвестбуд» м.Ковель,  ТзОВ «Фірма «Промінь» та ПП «Профтехмонтаж» переможцем стало останнє із перерахованих підприємств (керівник – Теребуха В.Г.), запропонувавши найвигідніші умови місцевій громадській організації «Забужанка» (голова Суха В.І. – завідувачка Забузьким ДНЗ), яка є замовником цих послуг і структурою, що безпосередньо займається реалізацією даного проекту.
Адміністрації замовника і  ПП «Профтехмонтаж»  домовились ремонтні роботи здійснити протягом одного місяця, починаючи з 01.07.2012 року, з початку терміну перебування малюків на літніх канікулах.
Роботи організовано і проведено за сприяння заступника голови ради В.О. Фурманюка – куратора реалізації мініпроектів, які реалізовуються в рамках  даного міжнародного проекту.  
11 січня 2013

 

Любомльською районною радою проводиться робота по залученню місцевих рад району до участі у спільному проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Проект працює для підтримки органів самоорганізації населення щодо розвитку сільських територій.
За підтримки районної ради до участі в проекті долучилися громади району із сіл Забужжя, Полапи, Нудиже, Зачернеччя (спільно визначили пріоритети розвитку території, джерела співфінансування на виконання визначених проектом заходів тощо). Громадські організації вище названих сіл стали переможцем конкурсу.
Їх досвід,  аналіз виконання проектів стали предметом роботи форуму розвитку Любомльського району, який провела районна рада. Вів засідання форуму голова районної ради Святослав Гаврилюк. Голова охарактеризував напрями роботи рад в участі у конкурсах проектів, їх здобутки, визначив можливі залучення ініціатив громади до вирішення розвитку територіальних громад, які вже брали участь у конкурсах, так і тих, у яких є такі напрацювання на перспективу.
Про свою роботу, її досвідом у реалізації проектів поділилися голови громадських організацій «Забужанка ( с.Забужжя, Суха В.І.), «Відродження» ( с.Зачернеччя, Шимчук Г.П.), «Віра у майбутнє» (с. Полапи, Фенко О.Я.), скарбник ГО «Спільна справа» (с.Нудиже, Печоха В.І.). За участю цих громадських організацій як учасників конкурсу міні-проектів на розвиток закладів інфраструктури ради залучені значні кошти як з Європейського Союзу, так і обласного та районного бюджету, коштів громади (вони брали участь у спів фінансуванні проекту).
У засіданні форуму з питанням про план роботи на нинішній рік з перспективами  залучення громадських організацій району до участі у конкурсі проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток , орієнтований на громаду», взяла участь та виступила координатор Волинського обласного ресурсного центру Гузь О.С.
Зокрема, вона проінформувала, що Любомльський ресурсний центр став переможцем у всеукраїнській номінації «Кращий ресурсний центр району». За отриманий грант (у сумі 8 тис.грн.) замовлено оргтехніку для ресурсного центру.
У роботі форуму взяв участь і виступив перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Склянчук.
11 грудня 2012
Чотири сільські ради Любомльського району цього року стали учасниками проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»
Чотири сільські ради Любомльського району цього року стали учасниками проекту  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Одна з них — Полапівська, яка в листопаді 2011-го з ініціативи жителів села та за підтримки Волинського обласного ресурсного центру створила громадську організацію «Віра у майбутнє».   Загалом, на виконання робіт було залучено майже двісті тисяч гривень, з них левова частка — гранти. Тепер школа має достойний  привабливий вигляді стала окрасою села. А головне — у  класах тепло і затишно. Тож,  громада готується взяти участь у наступних конкурсах для органів місцевого самоврядування. Активно залучає громадян до участі у всеукраїнських та міжнародних конкурсах проектів районна рада.

Інформацію взято з http://voltv.com.ua/chotyry-silski-rady-lyubomlskoho-rajonu-tsoho-roku-staly-uchasnykamy-proektu-mistsevyj-rozvytok-orijentovanyj-na-hromadu/

4 жовтня 2012

Районний ресурсний центр громад Любомльського району – переможець конкурсу!

8 листопада 2011 році у рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» створено районний ресурсний центр громад (РРЦГ) Любомльського району. Метою його створення є надання консультативно-методичної та практичної допомоги представникам громад, головам місцевих рад та іншим зацікавленим особам щодо підтримки та подальшої самореалізації. Нещодавно стало відомо, що РРЦГ Любомльського району став переможцем конкурсу на отримання фінансової підтримки у сумі 8 тис грн з боку ЄС/ПРООН для зміцнення своїх можливостей. Так, кошти, виграні у конкурсі, повинні бути спрямованими на придбання матеріально-технічної бази для РРЦГ Любомльського району. Загалом по Україні 73 районних ресурсних центрів відібрано для надання підтримки, по Волинській області – 4 (Ратнівський, Любомльський, Ківерцівський та Іваничівський).

7 серпня 2012

На сайті "Громадський Простір" можна ознайомитись з конкурсами та грантами котрі проводимуться і з термінами подання своїх проектів.

3 серпня 2012
Голова Полапської громадської організації «Віра у майбутнє» Олег Фенко, голова та скарбник громадської організації с.Нудижжі «Спільна справа» (Сергій Карпенко, Валентина Печоха) Любомльського району взяли участь у тренінгу «Впровадження мініпроектів громад у рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тренінг проходив у приміщенні малого залу Волинської обласної ради за участю інженера проекту МРГ Олега Бараницького щодо здійснення будівельно-монтажних робіт на об’єктах, визначених громадськими організаціями, що беруть участь у конкурсі.
У роботі тренінгу взяв участь заступник голови Любомльської районної ради Валерій Фурманюк.
2 серпня 2012

          Громадська організація «Відродження» с.Зачернеччя Зачернецької сільської ради, яка працює над реалізацією цілей власного проекту розвитку територіальної громади, провела тендер на ремонтні роботи по облаштуванню сільського ФАПУ. Участь у ньому взяли чотири ремонтно-будівельні структури області, які запропонували тендерній комісії пропозиції щодо реконструкції Зачернецького медичного закладу. Зокрема, щодо ціни, якості і строків проведення ремонтних робіт.
У рамках проекту планується поміняти покрівлю, укріпити фундамент, обмурувати стіни, добудувати ще одну кімнату, і облаштувати ганки, а також замінити на теплозберігаючі вікна і двері. Найвигідніші пропозиції тендерній комісії громадської організації запропонували ковельське МПП «Інвестбуд» та ТзОВ «Промінь» з Любомля. Протягом 5 днів комісія має визначитися з переможцем конкурсу. (див.Фото)

24 липня 2012

   Успішно презентувала свій міні проект у рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, громадська організація «Забужанка», створена з ініціативи жителів села Забужжя Забузької сільської ради. Як переможець конкурсу проектів, отримала чималі кошти для вирішення соціально найважливіших для громади питань (це понад 160 тис. гривень, 80 тис.грн. з них –гроші ЄС) . І  вирішила їх потратити на капітальний ремонт Забузького дошкільного закладу.

19 червня 2012

19 червня 2012 року на засіданні Громадської організації "Забужанка" відбулось орбрання тендерної комісії.

Пізніше було підписанно грантову угоду між громадською організацією та ПРООН.

19 квітня 2012
Відповідно до Програма розвитку ООН (Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду») сьогодні відбулися тендери, які проводили громадські організації «Віра в майбутнє»(с.Полапи) та «Спільна справа» (с.Нудиже).  Участь в тендері брали 3 ліцензовані підрядники, які надали запечатані цінові пропозиції для виконання таких видів робіт у межах Мікропроекту «Енергозберігаючі заходи в школах с.Нудиже та с.Полапи».  Всі підрядники надали свої пропозиції щодо робіт, а також інформацію щодо своїх попередніх робіт на інших об’єктах.
23 березня 2012
        

Сьогодні відбулося засідання Форуму місцевого розвитку Любомльського району, на якому відбулася презентація МРГ-ІІ проведена та діяльність районного ресурсного центру громад Любомльського району. Голови громадських організацій звітувались щодо проведеної роботи по визначенню місцевих пріоритетів. В роботі форуму взяли участь голова Любомльської райдержадміністрації, начальник відділення Держказначейства у Любомльському районі, заступник начальника фінансового управління РДА.

(див.Фото)

3 березня 2012
        

Вчора відбулась зустріч з громадськими організаціями «Забужанка» (с.Забужжя), «Віра у майбутнє»(с. Полапи), «Спільна справа» (с.Нудиже) по  підготовці відповідних документів по  мікропроектній пропозиції. Дану зустріч провела Оксана Гузь – керівник Волинського обласного ресурсного центру громад.

27 лютого 2012
        

Сьогодні відбулась зустріч з громадськими організацій «Забужанка» (с.Забужжя), «Віра у майбутнє»(с. Полапи), «Спільна справа» (с.Нудиже) та «Відродження» (с.Зачернеччя) по  питанню «Підготовка мікропроектної пропозиції  - Проект МРГ ІІ» Завантажити дану зустріч провела Оксана Гузь – керівник Волинського обласного ресурсного центру громад, а також прийняли участь Валерій Фурманюк - заступник голови районної ради, який є координатором по написанню проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Петро Гусєв – начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради, відповідального за роботу Любомльського ресурсного центру громад. (див.Фото)

10 лютого 2012
        

Сьогодні відбулось засідання Зачернецької громадської організацій "Відродження" за участю  Оксани Гузь – керівниа Волинського обласного ресурсного центру громад, Петра Гусєва – начальника відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради, відповідального за роботу Любомльського ресурсного центру громад.
       
На цьому засіданні було заслухано голову  громадської організації (ГО)  та проведено анкетування, в ході якого визначено проблему, а саме ремонт ФАПу (с.Зачернеччя).
Було підписано угоду про співпрацю із Зачернецькою сільською радою.     

8 лютого 2012

Громадською організацією "Спільна справа" в с.Нудиже Любомльського району розроблено відповідний стенд, який знаходиться в Нудиженській ЗОШ І-ІІІст. для ознайомлення жителів місцевої ради про роботу громадської організації, керівництвом, статутом та іншими питаннями щодо місцевого розвитку орієнтований на громаду.

В подальшому будуть висвітлюватись плани, протоколи засідань громадської організації, звіт голови про роботу організації.

6 лютого 2012
Чотири сільські ради Любомльського району – Забузька, Полапівська, Нудиженська, Зачернецька – беруть участь у спільному проекті Євросоюзу та програми ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Із його допомогою названі ради нашого краю, шляхом реалізації громадських ініціатив залучилися до вирішення найбільш важливих для місцевих рад проблем. Для практичної реалізації запланованих заходів у рамках проекту і з числа сільських активістів створені громадські організації. На днях відбулись їх чергові засідання.
Громада Нудиженської ради, отримавши достатньо інформації про проект за підтримки Волинського обласного ресурсного центру, створила свою громадську організацію «Спільна справа», обравши до свого складу активістів з місцевих сіл. Очолив її депутат сільської ради Сергій Карпенко, людина шанована і небайдужа до проблем життя ради.
Звітуючи про роботу громадської організації за попередні два місяці, Сергій Петрович зазначив, що відповідно до вимог законодавства проведено реєстрацію організації як юридичної особи.
В активі громадської організації вже є багато добрих справ, які зробила спільно. Серед них: впорядкування джерела «Панська криниця», залучення коштів громади для облаштування кладовища і ремонту церкви у селі Нудижі, проведення інших робіт тощо. Створено інформаційний куточок про роботу місцевої громадської організації у проекті.
Це першопочатки діяльності громадської організації, яка в рамках проекту визначилася на зборах громади щодо вирішення ряду пріоритетних завдань. Їх, звичайно, багато. Наголошувалася на проведення ремонту та освітлення сільських вулиць, заміни обладнання у котельні  Нудиженської  ЗОШ І-ІІІ ступенів. Під час дискусії більшість учасників громадського засідання зійшлися на тому, що у першу чергу необхідно  замінити вікна і вхідні двері у Нудиженській школі. Це дасть можливість забезпечити дотримання теплового режиму у морозні дні.
Голова районної ради Святослав Гаврилюк, який брав участь у роботі Нудиженської громадської організації «Спільна справа», зазначив, що місцева влада, враховуючи пропозиції громади, вивчить можливість заміни опалювальних котлів у шкільній котельні за рахунок коштів місцевих бюджетів.
На початку із насторогою до участі у проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» поставилася громада Забузької сільської ради. Після відповідей на традиційні питання: «Що? Де? Коли?» - , зрозумівши суть вигоди, створила громадську організацію «Забужанка».  Чергове засідання проходило у дискусіях, навіть у суперечках. Голова громадської організації Валентина Суха проінформувала про роботу в рамках проекту, зокрема довела до відома, що організація зареєстрована, має свій статут, печатку, інші реквізити, необхідні для легалізації її діяльності, обраний керівний склад організації.
Громадська організація, в роботі якої взяло понад 50 чоловік, пріоритетним напрямком визначила заміну даху приміщення Забузького дошкільного закладу. Саме на це планується направити кошти, які у перспективі можна отримати як грант міжнародного проекту.
Наймасовішими проводились збори громадської організації «Віра у майбутнє» Полапівській сільської ради, яку очолює Олег Фенко. Небайдужими до порядку денного засідання було майже сто чоловік, серед яких – по двоє, по троє з одної сім"ї. Зійшлися на тому, що у разі отримання коштів від участі у проекті, їх необхідно першочергово направити на заміну вікон Полапівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Слід відзначити, що громади Забузької, Полапівської, Нудиженської сільських рад, які отримали право брати участь у міжнародному проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», вносять і свою фінансову частку для виконання визначених ними пріоритетних завдань на користь громади. Вони співпрацюють з органами місцевої влади. Саме з цією метою укладено угоди з сільськими головами як представниками органів місцевого самоврядування на спільну участь у реалізації завдань проекту.
У засіданні громадських організацій рад, залучених до роботи у міжнародних проектів, взяла участь і відповідали на питання керівник Волинського обласного ресурсного центру Оксана Гузь, спеціаліст відділу з питань бюджету, економічної політики і проектної діяльності Ольга Панченко, а також заступник голови районної ради Валерій Фурманюк, координатор по написанню проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», Петро Гусєв начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради, відповідальний за роботу Любомльського ресурсного центру громад.
Робота над реалізацією завдань проекту продовжується.
(Інформує Районний ресурсний центр громад Любомльського району)

 

2 лютого 2012

         Сьогодні відбулись засідання громадських організацій «Забужанка», «Віра у майбутнє»(с. Полапи), «Спільна справа» (с.Нудиже)за участю  Оксани Гузь – керівниа Волинського обласного ресурсного центру громад, Святослава  Гаврилюка – голови районної  ради, Валерія Фурманюка  - заступника голови районної ради, який є координатором по написанню проекту  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Петра Гусєва – начальника відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради, відповідального за роботу Любомльського ресурсного центру громад.
        На цих засіданнях було заслухано голів  громадських організацій (ГО)  та проведено анкетування, в ході якого визначились проблеми, а саме: ГО «Забужанка»:– заміна даху у дитячому садку, ГО «Віра у майбутнє»: заміна всіх вікон у Полапівській ЗОШ, , ГО "Спільна справа": заміна всіх вікон у Нудиженській ЗОШ.
Було підписано угоди про співпрацю з сільськими головами Забузької, Полапівської, Нудиженської сільських рад.     

(див.Фото)

4 січня 2012

Сьогодні відбувся тренінг на тему «Управління організацією громади та спільне планування». На даному тренінгу було ознайомлено голів, секретарів та скарбників громадських організацій «Забужанка», «Відродження», «Віра в майбутнє», «Спільна справа» з можливістю та роллю громади у місцевому самоврядуванні, фінансові,визначення, процес спільного планування, переваги співпраці між організаціями громад. Проводила тренінг  Оксана Гузь керівник Волинського обласного ресурсного центру громад. Участь прийняв голова районної ради Святослав Гаврилюк.

(див.Фото)

30 листопада 2011
У рамках виконання заходів ІІ етапу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбулися громадські збори за участю жителів територіальних громад, які отримали право участі у вищеназваному проекті. На зборах громадян територіальних громад були утворені громадські організації, які безпосередньо займатимуться реалізацією проекту.

 

(див.Фото)

У  Забузькій сільській раді утворено громадську організацію «Забужанка», головою якої обрано Суху В.І., у Полапівській сільській раді громадську організацію «Віра в майбутнє» доручено очолювати Фенчуку О.Я., у Нудиженській сільській раді громадську організацію «Спільна справа» - Карпенку С.П., у Зачернецькій «Відродження» - Шиманюк Г.П.
У роботі зборів громадян Забузької, Полапівської, Нудиженської, Зачернецької сільських рад, які здобули право участі у конкурсі Проектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» взяли участь голова районної ради Гаврилюк С.Є., заступник голови ради Фурманюк В.О., начальник відділу юридичного забезпечення діяльності ради Гусєв П.М.
Консультативну допомогу названих рад з питань реалізації Проекту надавала керівник Волинського обласного ресурсного центру громад Оксана Гузь.
22 листопада 2011  
17-18 листопада 2011 році відбулися зустрічі з громадами Зачернецької, Забузької, Полапівської, Нудиженської сільських рад щодо ІІ етапу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В зустрічі брали участь керівник Волинського обласного ресурсного центру громад Оксана Гузь, голова Любомльської районної ради Святослав Гаврилюк, заступник голови ради Валерій Фурманюк, керівник ресурсного центру громад Любомльського району, начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради Петро Гусєв. Громада відповідних рад дала згоду щодо прийняття участі в даному проекті.
Відповідно до базової угоди від 19 червня 1993 року між Урядом України та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Угоди про співпрацю між ПРООН, Любомльською районною радою, Любомльською районною державною адміністрацією від 29 серпня 2011 року та з метою створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом активізації громад, розробки та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив головою Любомльської районної ради було прийняте розпорядження від 08.11.2011 №103-р «Про створення районного ресурсного центру громад»(Завантажити), а також затверджено Положення про районний ресурсний центр громад Любомльського району. Відповідальним за роботу Любомльського ресурсного центру громад є начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради.

 
Любомльською районною радою було прийняте розпорядження від 30.08.2011 №81-р «Про призначення координатора по написанню проекту  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (Завантажити), в якому, призначено координатором від  Любомльської районної ради, заступника голови районної ради (контактний телефон:  2-40-44, адреса електронної пошти:  ).