Sitemap ^ RSS

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любомльського району

 

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любомльського району

Директор Жучик Микола Олексійович

 

44300 Волинська обл.
м.Любомль вул. Євгена Коновальця, 6
тел. 2-47-81, 2-41-15 факс 2-23-89

 

Статут Територіального центру Завантажити

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любомльського району створений 16.02.2002р. розпорядженням Любомльської районної державної адміністрації № 14 для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах стаціонарного перебування.
Це установа яка на практиці допомагає знедоленим і самотнім, забезпечує належний рівень соціального обслуговування, виявляє щодня турботу про людей, які потребують допомоги та підтримки. Це заклад в якому надаються різні види соціальних послуг, центр для психологічної підтримки та життєдіяльності пенсіонерів та інвалідів.
Чисельність працівників територіального центру 83 шт. одиниці.
В структуру територіального центру входять:
 відділення соціальної допомоги вдома;
 відділення соціально – побутової адаптації;
 стаціонарне відділення для постійного проживання в с. Гуща.
Всього на обслуговуванні у територіальному центрі перебуває 1610 громадян.
Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується щоденно 497 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів. Послуги даним громадянам надають 64 соціальні робітники. Вони віддані серцем і душею своїй роботі, і в першу чергу прагнуть допомогти, іноді приділяючи їм більше уваги, ніж своїм родинам та надають послуги які обумовлені в договорі, а саме:
- придбання та доставка продовольчих,промислових та господарських товарів за рахунок обслуговуваних громадян;
- приготування їжі, годування;
- виклик лікаря;
- придбання та доставка ліків;
- відвідування хворих у закладах охорони здоровя;
- допомога в прибиранні приміщення;
- оформлення субсидій на тверде паливо та скраплений газ;
- оплата платежів;
- допомога в обробітку присадибних ділянок;
- забезпеченні паливом;
- оформлення документів на влаштування до будинків–інтернатів;
-оформлення документів на санаторно – курортне лікування;
- сприяння в забезпеченні необхідними технічними та іншими засобами реабілітації;
- написання листів, заяв, читання вголос преси, книг;
- допомога в заготівлі овочів на зиму;
- послуги з особистої гігієни;
- та інші соціальні послуги.
З метою реалізації соціальних ініціатив президента України щодо стовідсоткового охоплення соціальними послугами громадян, які перебувають в складних життєвих обставинах щорічно проводиться робота щодо вивчення потреб населення району у соціальних послугах. Працівники відділення беруть безпосередню участь в роботі «мобільного соціального офісу» з виїздом у села району. Щомісячно з соціальними робітниками відділення проводяться наради –навчання на які запрошуються спеціалісти управління соціального захисту, Пенсійного фонду, центру зайнятості та інші.
Відділенням соціально – побутової адаптації обслуговується 1097 громадян пенсійного віку та інвалідів, незалежно від їх сімейного стану. У відділенні проводиться комплекс соціально оздоровчих заходів, соціально психологічної трудової реабілітації, організація дозвілля спрямованих на підтримку життєдіяльності і соціальної активності пенсіонерів та інвалідів.
Для оздоровлення підопічних є масажне ліжко «Сeragem», орбітрек «Buffalo ELM 1». Медичний працівник відділення надає консультації щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів осіб, підтримка їх здоров’я, вимірювання артеріального тиску, аромотерапії, фітотерапії.
При відділенні працює перукарня, майстерня по ремонту одягу, кабінет психоемоційного розвантаження та бібліотека. На підтримку життєдіяльності та соціальної активності людей похилого віку впроваджена нова соціально –педагогічна послуга, де працюють такі факультети:
 «Цікаво знати»;
 «Рух – це життя»;
 «Без науки – не життя».
Функціонує самодіяльний народний хор ветеранів війни та праці «Осіннє золото», якому в 2012 році виповнилось 30 років їх творчої діяльності. При хорі існують чоловіча та жіноча вокальні групи.
На базі відділення для більш плідної роботи впроваджена нова соціально – педагогічна послуга «Університет третього віку». Ця послуга направлена на підтримку життєдіяльності та соціальної активності людей старшого віку. Основним завданням послуги є організація та проведення безкоштовного навчання та освітніх заходів для людей поважного віку , згідно розроблених планів та програм навчання. В Університеті діє такий факультет як « Основ медицини та здорового способу життя». Навчальний процес проходить щотижня в актовій залі терцентру і триває протягом семи місяців. До організації навчання залучаються фахівці територіального центру, пенсіонери – волонтери, представники ветеранських організацій та фахівці місцевих установ. « Університет третього віку » можна вважати другою молодістю пенсіонерів.
У 2012 році з метою надання комплексу соціальних послуг підопічним терцентру, які проживають у віддалених селах району, а також особам ІV та V групами рухової активності, в територіальному центрі створено Мультидисциплінарну команду, робота якої базується на принципах адресності, індивідуального підходу та
доступності. До складу команди входять: соціальний працівник, швачка, медична сестра, перукар. Мультидисциплінарна команда надає комплекс соціальних послуг відповідно до плану визначення та оцінювання потреб особи.
Стаціонарне відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів району в с. Гуща розраховане на одночасне проживання 20 громадян, які втратили рухову активність, не можуть обслуговувати себе самостійно, потребують
постійного стороннього догляду, надання побутової і медичної допомоги. Нині тут проживає 16 одиноких.
У стаціонарному відділенні громадяни перебувають на повному державному утриманні. Тут здійснюється постійний догляд за підопічними та медичне обслуговування. Під час свят із дотриманням християнських звичаїв проводяться святкові обіди, виступи учасників художньої самодіяльності.
Мешканці відділення мають доступ до вже існуючих послуг, що створює зручні умови для родичів, сусідів, друзів відвідувати їх у цьому закладі.
Гарне місце розташування, наявність господарських приміщень дозволить найближчим часом створити додаткові зручності та умови проживання і організацію дозвілля мешканців стаціонарного відділення.

 

 

       
       
 

 

file-link